Ako si predĺžiť knihu z pohodlia domova

25. marca 2020 kniznica

Vážení používatelia, návštevníci Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou, z dôvodu prevencie rozšírenia ochorenia COVID-19 rušíme všetky podujatia organizované knižnicou s okamžitou platnosťou až do odvolania.

Zároveň oznamujeme, že Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou je pre verejnosť ZATVORENÁ.

Náhradné termíny a otvorenie knižnice oznámime po ukončení preventívnych opatrení.

Knihy bude možné vrátiť do Biblioboxu alebo predĺžiť online.

V súvislosti s preventívnym opatrením HZK nebude vyberať poplatky za omeškanie výpožičiek.

Ďakujeme za pochopenie
HZK

Postup predĺženia výpožičiek online pre čitateľov z domu:

1. Zadajte svoje užívateľské meno a heslo. Kliknite na prihlásenie.

2. Kliknite na moje konto – žltá lišta vľavo hore.

3. Kliknite  na vypožičané.

4. Zobrazia sa vám vypožičané dokumenty. Na ľavej strane pri každom dokumente, ktorému končí výpožičná lehota, je zaškrtávacie okienko. Ak chceme knihy predĺžiť, musíme zaškrtnúť každú knihu v okienku, ktorú potrebujeme predĺžiť.

5. Dole pod knihami sú možnosti, z ktorých si vyberiete možnosť PREDĹŽIŤ.

6. Na pravej strane sa zobrazí dátum, dokedy je výpožička predĺžená. Po ukončení predĺženia je v hornej žltej lište možnosť ODHLÁSIŤ SA.

Pokiaľ ste dosiahli limit predĺžení, nemusíte sa obávať, knižnica nebude vyberať poplatky za omeškanie až do odvolania.

0 Komentáov

Zanechať odpoveď