E – KNIHY

E – KNIHY
28. októbra 2020 kniznica

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou si pre užívateľov knižnice pripravila novinku: E-KNIHY.

Elektronické knihy od Palmknihy – eReadingu sú dostupné nonstop prostredníctvom online katalóguProces výpožičky e-knihy sa realizuje prostredníctvom online katalógu knižnice. Hornozemplínska knižnica v spolupráci  s portálom Palmknihy – eReading ponúka svojim čitateľom na vypožičanie vyše 9000 e-kníh.

POSTUP PRE ČITATEĽOV

Ako sa zapojiť do e Výpožičiek:

 1. Zaregistrujte sa v knižnici.
  Pre každé konto eVýpožičiek, aj pri registrácii v knižnici, je potrebná jedinečná emailová adresa.
  Príklad: V prípade viacerých členov rodiny je potrebné, aby sa každý registroval s vlastnou emailovou adresou.
  Stiahnite si elektronickú prihlášku: Prihláška za čitateľa. Vyplnenú prihlášku pošlite na: informacnecentrum@kniznicavranov.skNásledne dostanete emailom prihlasovacie údaje.
 2. Zaregistrujte sa na portáli https://www.palmknihy.cz (Dôležité: je potrebné mať rovnakú emailovú adresu aj pri registrácii do Palmknihy – eReading aj do knižnice)
 3. Stiahnite si aplikáciu s názvom eReading do svojho zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet), ktorá je zdarma k dispozícii na Google Play pre Android alebo na App Store pre iOS.

Ako si vypožičať e-knihu:

 1. Prihláste sa do online katalógu knižnice. Vyhľadávanie – do ponuky možností (Autor, Názov) pribudla možnosť “eReadingcz” – má prepojenie na službu ereadingcz. Teda, ak si zadáte túto podmienku, zobrazia sa nám všetky záznamy, ktoré obsahujú aj prepojenie na e-knihu. Pri kombinovanom vyhľadávaní funguje kombinácia: eReading AND Názov eReading AND Autor
 2. Pri vybranej knihe v katalógu zvoľte „Požičať e-knihu“. Po stisnutí tlačidla sa Vám zobrazí oznámenie o úspešnom vypožičaní. Na emailovú adresu Vám príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.

Ako otvoriť e-knihu:

 1. Otvorte aplikáciu eReading.  Sekcia s „Místními“ (stiahnutými) knihami bude najprv prázdna.
 2. V hornom menu zvoľte sekciu „ONLINE“ a vyplňte Vaše prihlasovacie údaje, ktoré ste uviedli pri registrácii do portálu Palmknihy – eReading.
 3. Kliknutím na obálku stiahnete e-knihu zo sekcie „Online“ do „Místní“. Iba v tomto kroku musíte byť pripojení na Internet.
 4. V prípade, že máte aplikáciu eReading stiahnutú vo svojom mobile/tablete a ste v nej trvalo prihlásení, proces vypĺňania prihlasovacích údajov už pri ďalších výpožičkách opakovať nemusíte.

Viac informácií nájdete na https://kniznicavranov.sk/e-knihy-ereading

Instagram