„deň po” …… alebo aké rúška sme nosili

Žijeme teraz zvláštne dni, ktoré, dúfajme, v dohľadnej dobe pominú. Ich symbolom, skutočným fenoménom, sa stali bezpochyby rúška. Začala sa doba „rúšková“. Ľudia sa na ulici nespoznávajú, nemôžu sa usmiať, stretávať… Ale keďže rúško ma ochranný charakter, spolu to zvládneme a vydržíme.

Nie je to „LEN“ primárna ochrana, pruh látky, ale odráža postoj spoločnosti, našu morálku. Nielen tie profesionálne, ale aj doma ušité  predstavujú širokú škálu dizajnových výrobkov na vynikajúcej úrovni.

Po prvých dňoch, keď sme každý rýchlo nasadili akékoľvek rúško, ale po pár dňoch sa začali objavovať zaujímavé motívy a vzory. Rúško sa stalo odrazom osobnosti podobne ako predtým hudobný štýl, make-up, účes, minisukňa, či rozšírené nohavice, prezrádza informácie o jeho nositeľovi.

To všetko chceme v knižnici zachytiť!

Rozhodli sme sa vytvoriť malú kolekciu/zbierku súčasného diania v podobe rúšok. Spomeňte si „deň potom“ a pomôžte aj vy písať históriu.

Myslite na nás, pošlite nám ho alebo prineste osobne:

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou, M. R. Štefánika 875/200, 093 01 Vranov nad Topľou. Viac informácií získate na mailovej adrese: marketing@knižnicavranov.sk, alebo na tel. čísle 057/4464468 p. Mgr. Marianna Majzlíková.

Ak ste tvorcom rúšok, alebo vlastníte nejaké zvláštne rúško, výnimočné farbou, tvarom, materiálom, budeme vďační, ak nám ho zašlete.

Keď nastane deň, že rúška zložíme, zachováme ich ako informáciu pre budúce generácie a možno aj artikel, ktorý sa nosil v 21. storočí.

Hornozemplínska knižnica zorganizuje výstavu, na ktorú Vás už teraz srdečne pozývame.