E-KNIHY

Hornozemplínska knižnica v spolupráci  s portálom Palmknihy ponúka svojim čitateľom na vypožičanie vyše e-knihy.

V ponuke sú knihy z vydavateľstiev: Academia, Albatros, BB/art, BizBooks, CPress, Edika, Fragment, Mladá fronta, Paseka, Vyšehrad, XYZ a mnohé ďalšie..

Z pohodlia domova si môžete jednoducho vypožičať e-knihu cez online katalóg knižnice, ktorá sa Vám obratom zobrazí vo virtuálnej knižnej poličke aplikácie Palmknihy i s viditeľne označeným termínom vrátenia.

Výpožičná doba je 31 dní a počas nej je možné čítať až 3 tituly súčasne bez nutnosti pripojenia k internetu. 32 deň sa e-kniha sama vymaže z aplikácie, nie je potrebné ju vrátiť.

Tituly nie je možné vrátiť skôr. Ďalšie tituly je možné vypožičať si po uplynutí výpožičnej doby aktuálnych výpožičiek. Elektronické knihy od Palmknihy sú dostupné nonstop prostredníctvom online katalógu.

Proces výpožičky e-knihy sa realizuje prostredníctvom online katalógu knižnice.

 

POSTUP PRE ČITATEĽOV

 

Ako sa zapojiť do e Výpožičiek:

 1. Zaregistrujte sa v knižnici.
  Pre každé konto eVýpožičiek, aj pri registrácii v knižnici, je potrebná jedinečná emailová adresa.
  Príklad: V prípade viacerých členov rodiny je potrebné, aby sa každý registroval s vlastnou emailovou adresou.
  Stiahnite si elektronickú prihlášku: Prihláška za čitateľa. Vyplnenú prihlášku pošlite na: informacnecentrum@kniznicavranov.sk. Následne dostanete emailom prihlasovacie údaje.
 2. Zaregistrujte sa na portáli https://www.palmknihy.cz (Dôležité: je potrebné mať rovnakú emailovú adresu aj pri registrácii do Palmknihy aj do knižnice)
 3. Stiahnite si aplikáciu s názvom Palmknihy do svojho zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet), ktorá je zdarma k dispozícii na Google Play pre Android alebo na App Store pre iOS.

 

Ako si vypožičať e-knihu:

 1. Prihláste sa do online katalógu knižnice. Vyhľadajte váš titul, prípadne kliknite na E-Knihy 
 2. Pri vybranej knihe v katalógu zvoľte „Požičať e-knihu“. Po stisnutí tlačidla sa Vám zobrazí oznámenie o úspešnom vypožičaní. Na emailovú adresu Vám príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.

 

Ako otvoriť e-knihu:

 1. Otvorte aplikáciu Palmknihy.  Sekcia s „Místními“ (stiahnutými) knihami bude najprv prázdna.
 2. V hornom menu zvoľte sekciu „ONLINE“ a vyplňte Vaše prihlasovacie údaje, ktoré ste uviedli pri registrácii do portálu Palmknihy.
 3. Kliknutím na obálku stiahnete e-knihu zo sekcie „Online“ do „Místní“. Iba v tomto kroku musíte byť pripojení na Internet.
 4. V prípade, že máte aplikáciu eReading stiahnutú vo svojom mobile/tablete a ste v nej trvalo prihlásení, proces vypĺňania prihlasovacích údajov už pri ďalších výpožičkách opakovať nemusíte.

 

 

POSTUP PRE NEREGISTROVANÝCH ČITATEĽOV

Máte záujem požičiavať si e- knihy a nie ste a v minulosti ste ani neboli čitateľom vranovskej knižnice? Máme pre vás riešenie- tzv. PREDREGISTRÁCIA. Zaregistrujete sa alebo sa prihláste do on-line katalógu, nájdete ho na webstránke hore vpravo www.kniznicavranov.sk  Objaví sa náš katalóg, a v jeho ľavej časti nájdete možnosť- predregistrácia. Kliknite na túto možnosť a následne prosím vyplňte čo najviac údajov, ktoré pre možnosť zaregistrovať sa v našej knižnici potrebujeme. Posledným krokom po vyplnení všetkých údajov je stlačiť tlačidlo registrovať. Vaša žiadosť príde do knižnice a vy od nás dostanete mail s inštrukciami, na ktoré číslo účtu treba zaplatiť registračný poplatok a vygenerujeme vám aj váš variabilný symbol pre platbu. Po úhrade dostanete od nás opäť mail s prihlasovacími údajmi so systému vypožičiavania e- kníh. HOTOVO – požičiavajte si a čítate e-knihy.

Prajeme vám čo najviac príjemných chvíľ pri čítaní.

 

Podporované zariadenia: 
1. tablety/mobily/netbooky so systémom Android alebo iOS
2.  čítačky elektronických kníh

 

 

Odkazy na všteky verzie aplikácie Palmknihy:

Android (verze 5+)  – odkaz na stiahnutie

iOS (verze 11 +) – odkaz na stiahnutie

Android (verze 4) – Soubor na stiahnutie

 

Ako si stiahnuť aplikáciu do čítačky elektronických kníh:

Inštalačný súbor s aplikáciou:

https://drive.google.com/file/d/1afAgxdjcoFpeT3yGJ4GDY5C3uGPlTWwx/view

Postup:
* Kliknutím na vyššie uvedený odkaz čitateľ stiahne súbor do počítača.
* Následne si pripojí čítačku e-kníh káblom k počítaču a stiahnutý súbor do čítačky presunie.
* Potom je dobré čítačku reštartovať, aby sa inštalácia dokončila.
* Po opätovnom zapnutí čítačky je možné aplikáciu využívať, to znamená prihlásiť sa do online knižnice v rámci aplikácie, kde bude požičaná e-kniha k dispozícii na stiahnutie.

 

V prípade nejasností odkaz na stránku Palmknihy kde sa nachádzaju všetky relevantné informácie.

AUDIOKNIHY

Naša knižnica v spolupráci s portálom www.palmknihy.cz ponúka svojím registrovaným čitateľom novú službu – požičiavanie audiokníh.

Čitatelia si môžu z pohodlia domova cez online katalóg knižnice vybrať z viac ako 13 000 titulov e-kníh a 400 audiokníh jednoducho si ich požičať do svojho mobilného alebo počítačového zariadenia.

Pravidlá požičiavania audiokníh

Služba Palm audioknihy je spoplatnená.

Za každú audioknihu, ktorú si požičiate, sa na vaše konto automaticky zapíše suma 1,50 €. Poplatok môžete zaplatiť osobne pri návšteve knižnice. Alebo po vyžiadaní na účet.

V prípade, že máte na čitateľskom konte dlh (prekročenie výpožičnej lehoty, …) audioknihu nie je možné požičať.

Vypožičať si môžete maximálne 5 kníh.

Vypožičaná audiokniha sa vám zobrazí v aplikácii Palmknihy v sekcii Moje e-knihy s viditeľným termínom ukončenia platnosti výpožičky.

Výpožičná doba je 31 dní, po uplynutí tohoto času sa audiokniha automaticky vymaže z vášho konta.

Audioknihu nie je možné vrátiť skôr.

Až po uplynutí výpožičnej doby aktuálne stiahnutých audiokníh si budete môcť požičať ďalšie tituly e-kníh.

V prípade, že nie ste naším čitateľom, postupujte podľa nasledujúceho postupu:

 

Ako sa zapojiť do e Výpožičiek:

 1. Zaregistrujte sa v knižnici. Pre každé konto eVýpožičiek, aj pri registrácii v knižnici, je potrebná jedinečná emailová adresa.
  Príklad: V prípade viacerých členov rodiny je potrebné, aby sa každý registroval s vlastnou emailovou adresou.
 2. Stiahnite si elektronickú prihlášku: Prihláška za čitateľa. Vyplnenú prihlášku pošlite na: informacnecentrum@kniznicavranov.sk. Následne dostanete emailom prihlasovacie údaje.
 3. Zaregistrujte sa na portáli https://www.palmknihy.cz (Dôležité: je potrebné mať rovnakú emailovú adresu aj pri registrácii do Palmknihy aj do knižnice)
 4. Stiahnite si aplikáciu s názvom Palmknihy do svojho zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet), ktorá je zdarma k dispozícii na Google Play pre Android alebo na App Store pre iOS.

 

Ako si vypožičať e-knihu:

Prihláste sa do online katalógu knižnice. Vyhľadajte váš titul, prípadne kliknite na E-Knihy 

alebo audioknihy.

Pri vybranej knihe v katalógu zvoľte „Požičať e-knihu“. Po stisnutí tlačidla sa Vám zobrazí oznámenie o úspešnom vypožičaní. Na emailovú adresu Vám príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.