Fitnes pre mozog pre SOŠD

Váš mozog potrebuje tréning a správnu výživu. Rutina ho zabíja!

Dennodenne obetujeme veľa síl tomu, aby sme boli úspešní. Snažíme sa podávať maximálne výkony v práci i doma, byť kreatívni, vždy sústredení, ovládať niekoľko cudzích jazykov, vedieť sa rýchlo rozhodovať a riešiť problémy. Zabúdame však na jedno podstatné – kľúčom k úspechu je, okrem iného, aj kognitívny tréning a správna výživa pre mozog. Dnes už pojem kognitívny tréning nie je úplne neznámy. Nazývame tak špeciálne techniky a cvičenia slúžiace k zachovaniu, zlepšeniu a zefektívneniu kognitívnych schopností (kognitívnymi funkciami mozgu sú označované vnímanie, pamäť, pozornosť, myslenie, emócie, reč…). Trénovať mozog je možné v každom veku.

Dnes si to na vlastnej koži mohli vyskúšať študenti zo Strednej odbornej školy drevárskej vo Vranove nad Topľou,  

ktorí si svoje vedomosti precvičili prostredníctvom rôznych úloh.

Podujatie sa realizovalo v rámci kampane Týždeň mozgu 2022

Týždeň mozgu sa vo svete oslavuje od roku 1996. Vo viac ako 60 krajinách sveta sa konajú tisíce osvetových podujatí na oslavu jedného z najdôležitejších ľudských orgánov.

Týždeň mozgu pripadne tento rok na 14.-20.marca 2022. Akciu zastrešuje Slovenská Alzheimerova spoločnosť a Centrum MEMORY.

Hornozemplínska knižnica a OZ Korálky Vranov sa do tejto aktivity zapája po 11krát. Cieľom je upriamiť pozornosť verejnosti na ľudský mozog a jeho činnosť, ale aj upozorniť na možné ochorenia mozgu. Veríme, že táto naša aktivita nájde odozvu u verejnosti a tým prehĺbi povedomie o dôležitosti našej práce v oblasti ochrany, podpory a rozvoja verejného zdravia.

Týždeň mozgu s najmenšími

Pravda alebo lož?

Týždeň mozgu 2022

Týždeň mozgu s najmenšími

Týždeň mozgu 2022

 

Loading