Hovorme o láske s vdp. o. Mgr. Pavlom Boberom

Hovorme o láske nielen na Valentína, v rámci týždňa manželstva, ale stále. Láska je neprebádaný jav, ktorý v nás prebúdza nových ľudí.
Len vďaka láske vidíme svet inými očami, ktoré by sme inak nikdy nevideli.
Len vďaka láske cítime istotu a oporu v niekom inom ako v sebe samom.
Len vďaka láske sa nám na tomto svete žije ľahšie a lepšie.

16. februára 2022 prijal pozvanie Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou vdp. o. Mgr. Pavol Bober a spolu so študentmi 9. ročníka ZŠ Sídlisko II a študentmi 1. a 3. ročníka SOŠ Drevárskej vo Vranove nad Topľou v rámci projektu Multifunkčné centrum 4.0 sa rozprával o láske, o manželstve a o spoločnom vnímaní dvoch partnerov.

Láska na prvý pohľad neexistuje, podľa mňa, je to len akési pobláznenie mysle, chémia. Láska je o spoznávaní sa dvoch ľudí. Milovať niekoho je proces, milovať sa nedá lúsknutím prstov. A láska je o milovaní. (vpd. o Mgr. Pavol Bober)

Aj touto myšlienkou nás oslovil o. Bober a otvoril nám nové témy k diskusii. Veľké množstvo neuveriteľných a skutočných príbehov, veľa povzbudení, dokonca niekedy až otvorenie očí priniesol o. Bober počas celej besedy. So zatajeným dychom ho počúvali všetci študenti a zvedavo sa ho pýtali otázky, ktoré ich zaujímajú, a na ktoré je ťažko hľadať odpovede. Avšak o. Bober im s radosťou odpovedal a priniesol im odpovede, z ktorých boli všetci unesení. Srdečná vďaka o. Bober za váš čas a povzbudivé slová.

Pevne veríme, že dnešná beseda vniesla veľké množstvo obohacujúcich informácií každému študentovi, minimálne tak, ako nám knihovníkom.
Ďakujeme za skvelú účasť a príjemnú atmosféru.