Je nás počuť 2023

Aj Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou sa zapojila celoslovenského projektu s názvom Je nás počuť, ktorý sa konal dnes, 8.3.2023. Nad spoločným podujatím zapojených knižníc prevzala záštitu prezidentka Slovenskej republiky pani Zuzana Čaputová.
Čítali sme z knihy VOJNA, KTORÁ ZMENILA RONDO.
Tá je pôvabnou knižkou s naozaj náročnou témou. Rondo je vymyslené mestečko. ktoré by mohlo ležať kdekoľvek. Medzi jeho obyvateľmi nájdeme aj troch priateľov, ktorí skôr než konkrétne osoby reprezentujú isté vlastnosti. Danko je zo skla, Zorka z papiera a Fabián z plastu. Spája ich láska k mestečku, kde si nažívajú naozaj šťastne a spokojne – až kým doň nevtrhne vojna. Tá mesto zmení a našich priateľov naučí, že len spoločnými silami nad ňou dokážu zvíťaziť.
Ťažkú tému vojny spracúvajú autori aj vďaka krásnym a originálnym ilustráciám s pozoruhodnou ľahkosťou. Knižka je tak vhodná aj pre citlivejšie deti či tie, ktoré sa s touto neľahkou témou stretávajú prvýkrát. Ilustrácie sú neoddeliteľnou súčasťou príbehu – nielenže ho dopĺňajú, ale aj obohacujú.

 

 

 

 

 

 

 

Loading