Je nás počuť!

Je nás počuť!
Dnes nás bolo počuť nielen vo vnútorných priestoroch Hornozemplínskej knižnice, ale aj vo vonkajších priestoroch, v meste Vranov nad Topľou.
10. marca 1888 sa narodil náš slovenský spisovateľ, lekár a dramatik Ivan Stodola, známy svojou drámou Bačova žena z medzivojnového obdobia. Preto sme sa rozhodli dnešný deň osláviť literatúrou dostupnou všetkým generáciám na jeho počesť.
Rozprávky pre malých i veľkých, poviedky, ale aj básne sa rozozvučali celým mestom a spríjemnili tak chvíle okoloidúcim poslucháčom a návštevníkov knižnice.
Netradične, ale o to vrúcnejšie pripomíname dôležitosť literatúry ako takej. Sme radi, že naši čitatelia túto aktivitu podporili a vybrali nám tie najkrajšie rozprávky, básne a poviedky podľa svojho vkusu.
Vzhľadom na momentálnu vojnovú situáciu na Ukrajine sme sa rozhodli vyjadriť podporu Ukrajine čítaním diel od ukrajinských autorov a kníh najmä s protivojnovou tematikou. Pretože nielen nás bolo dnes počuť, ale aj ich volanie o pomoc už niekoľko týždňov. Preto je dôležité počúvať – nielen seba, ale aj druhých. Pomáhajme si navzájom.
Ďakujeme všetkým, ktorí dnes vyjadrili svoje nadšenie potleskom a príjemnými slovami, ktoré zahriali knihovníkov a knihovníčky pri srdci v tomto marcovom, ešte chladnom počasí.

 

 

 

 

 

Loading