MAKERSPACE počas Národného týždňa manželstva 2021

Makerspace je niečo ako miestnosť nápadov, možnosť realizácie. Je to miesto, kde sa môžete naučiť používať rôzne elektronické zariadenia, rôzne aktivity, hry a úlohy, ktoré si nikde inde nemôžete vyskúšať. Knižnice sú ideálnym miestom na takého aktivity, sú verejné, môžu ich navštiviť ľudia rôznych vekových zoskupení. Makerspace je viac ako LEN samotný priestor, je to zmýšľanie, ktoré môže a malo by byť súčasťou každej knižnice. Je priestor fantázie, ktorý nemá hranice. Ak k tomu pridáme dieťa, tak je to priestor bezhraničnej fantázie, zážitkov, radosti a jedinečných umeleckých diel. Naša tvorivosť sa môže prejaviť v každej činnosti, pričom ju práve činnosťou v makerspace môžeme neustále rozvíjať. Aj v rámci NTM je pre vás tento priestor pripravený. A vytvorili sme aj kľúčenky s námetom srdiečka. Ktoré dostane ako darček pri návšteve knižnice počas NTM.