Návšteva z Nórskej knižnice

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou v rámci projektu Multifunkčné centrum 4.0 privítala knihovníkov z nórskej partnerskej knižnice – Deichman Tøyen Bibliotek, a to pána riaditeľa Reinerta Mithassela so svojimi 2 kolegyňami.
Knihovníci vranovskej knižnice navštívili Oslo a jeho knižnice v decembri 2022.
V pondelok 18. 09. 2023 sme Nórov privítali na oplátku my vo Vranove nad Topľou. Zahraničnú pracovnú stáž budú vykonávať počas celého týždňa v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou a blízkom okolí mesta Vranov nad Topľou.
Vďaka vzájomným stretnutiam a skúsenostiam sa nám podarí vytvoriť modernú multifunkčnú sálu pre deti a mládež na vysokej úrovni v zrekonštruovanej budove na Sídlisku 1. mája 74, ktorá bude poskytovať služby pre návštevníkov Multifunkčného centra 4.0.
Knižnica nórskym knihovníkom pripravila zaujímavý program nielen vo Vranove nad Topľou, ale aj Košiciach, v Bardejove a v Prešove pre lepšie spoznávanie a fungovanie architektúry a chodu knižníc na Slovensku. V rámci tejto cesty navštívia aj Knižnicu pre mesto mládež Košice, Okresnú knižnicu D. Gutgesela v Bardejove a Krajskú knižnicu v Prešove.