Noc s Andersenom 2023 – 1. časť

NOC S ANDERSENOM 2023
1. 2. 3………..🎊🌟🌟🌃
Noc sme slávnostne odštartovali.
Knižnica sa do tohto celosvetového podujatia zapája už po 17. krát. 💪
Noc s Andersenom je obľúbené medzinárodné podujatie knižníc, ktoré sa organizuje pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara, Hansa Christiana Andersena.
Tohtoročnou témou Noci s Andersenom je rozprávka Škaredé káčatko.
💥👌👌Originálny program, ktorý pre všetkých „spáčov“ Hornozemplínska knižnica pripravila, sa postará o nevšedný zážitok, vďaka ktorému deti nadobudnú pozitívny vzťah k čítaniu a ku knižnici.
Po slávnostnom otvorení podujatia sme sa zoznámili s pánom Andersenom, ktorý nám rozpovedal príbeh o svojom živote a o svojej tvorbe. Prostredníctvom rozprávkovej navigácie sme si predstavili rozprávku o škaredom káčatku. Zahrali si literárne a slovné hry, vďaka ktorým sme sa stali odborníkmi na Andersenove rozprávky.
Osobnosťou Noci s Andersenom je spisovateľ pre deti mládež Ján Pochanič,
A v programe pokračujeme ďalej. Tešíme sa na lampiónový sprievod nočnými ulicami, tanečnú školu a čaká nás mnoho ďalších prekvapení.
Viac fotografií už čoskoro 🙂.