Pestré leto 2022 v Hornozemplínskej knižnici

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou, Prešovský samosprávny kraj, OZ Korálky a Multifunkčné centrum 4.0 pripravujú počas letných prázdnin množstvo zaujímavých podujatí pre prázdninujúce deti, ich rodičov aj starých rodičov.

Pre všetkých návštevníkov sme pripravili bohatý program pod vedením skúsených lektorov. Aktivity budú zamerané na podporu čítania a rozvoj fantázie a kreatívnych zručností.

Aj tento rok je pre deti pripravený Denný letný čitateľský tábor – MRKni.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou od roku 2019 realizuje pravidelne každý rok detský letný čitateľský tábor v knižnici.

V roku 2019 sme realizovali prvý ročník: tábor Indiánske leto s knihou. V roku 2020 sme realizovali tábor s názvom Piráti z Hornozemplínskej knižnice. V roku 2021 sme realizovali tábor s vesmírnou tematikou Vesmír-hviezdy-hviezdičky.  Na deti čaká veľa zaujímavých hier, tvorivých činností. Deti budú počas dní plných zábavy plniť rôzne pohybové a vedomostné úlohy, hrať pamäťové hry, lúštiť indície, vyrábať rôzne výrobky a hľadať stratené rozprávky. Keď nájdu tú správnu rozprávku, nájdu aj táborový poklad. Počas tábora absolvujeme výlet do „sveta rozprávok“. Pripravíme pre deti skvelé prázdniny v znamení príbehov.

Zábava, fantázia, dobrodružstvo, túžba po víťazstve, ale predovšetkým krásne príbehy, ktoré pohladia srdce i dušu…

To všetko čaká deti v pripravovanom dennom letnom čitateľskom tábore: MRKni. Termín realizácie: 18.7-22.7.2022

Denný letný tábor v knižnici sa realizuje v rámci projektu Čítačka s písačkou, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Júl a august je už tradične spojený s obľúbenými Letným štvrtkami v knižnici, ktoré sa budú konať každý štvrtok o 10.00 h. Čitatelia sa môžu tešiť na cyklus 8 Letných štvrtkov plných rôznych tvorivých činností, dielní, hostí a kníh.

Prvý letný štvrtok 7. júla bude výtvarný. Do sveta komiksov vstúpime s výtvarníkom Radom Repickým.

Na Letný tvorivý štvrtok 14. júla prijala pozvanie Jana Macková – Knihorožka, ktorá vyrába netradičné záložky do kníh.

Letný literárny štvrtok  21. júla bude o knihe, ale aj o listoch. So spisovateľkou Miriam Petráňovou sa stretneme pri besede, ktorá bude pokračovať rozhovorom o vzťahu k Zemi. Takisto sa vrátime k možno zabudnutej, no krásnej činnosti – písaniu listov.

Letný tanečný štvrtok 28. júla rozhýbu čitateľov moderné a ľudové tance. Lektorkou moderných tancov bude Martina Rusnáková a ľudovým tancom nás priučí Michal Jenčo.

August začne Letným hudobným štvrtkom 4. augusta. Skupina Elizabeth návštevníkom hudobne priblíži naše rodné mesto Vranov nad Topľou.

Hosťom Letného divadelného štvrtka 11. augusta bude Divadlo Actor z Košíc s predstavením Čertovská (ne)dobrota.

Rôznymi historickými udalosťami nás prevedie počas Letného historického štvrtka 18. augusta Skupina historického šermu Vikomt Snina.

Leto zakončíme športovo s učiteľom a trénerom Borisom Zbuňákom Letným športovým štvrtkom 25. augusta. Preveríme si fyzickú zdatnosť našich čitateľov pomocou mnohých športových hier.

Letné štvrtky v knižnici sa realizujú v rámci projektu Čítačka s písačkou, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Aj počas tohto leta sme pripravili na oddelení pre deti a mládež veľkú letnú čitateľskú súťaž – Včelie čítanie.

Po prečítaní knihy deti vyplnia kvíz v knižnici. Čím viac kníh prečítajú, tým majú väčšiu šancu na výhru. Tohto roku si môžu vyberať zo 14 kníh. Výhercov vyžrebujeme 31. augusta

Pre dospelých čitateľov vyhlasujeme súťaž „Foto s knihou“, ktorá trvá od 1. júla do 31. augusta. Fotografie zasielajte na e-mail: dospele.odd@kniznicavranov.sk, kam všade s vami putovali knihy počas leta a môžete vyhrať knižnú odmenu.

Počas mesiacov júl a august budú sprístupnené aj dve výstavy: Spisovatelia v laviciach a Architektúra knižníc.

Zaujímavé knižné odmeny môžete vyhrať vo všetkých súťažiach organizovaných knižnicou počas celého leta.

V letných mesiacoch je knižnica otvorená počas pracovných dní od 9.00 do 17.00 h.

Veríme, že v knižnici privítame okrem stálych čitateľov aj nových návštevníkov, ktorí využijú služby našej inštitúcie.

Pozývame do vranovskej knižnice všetkých, ktorí chcú zažiť pestré čitateľské leto stretnutiami, zážitkami z nových príbehov a dobrodružstiev.