Pozývame na Rómsky komiks

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou Vás pozýva na podujatie Rómsky komiks, ktoré sa realizuje v rámci projektu LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.

Podujatie sa uskutoční v stredu 03. novembra 2022 o 10.00 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou. Srdečne pozývame na tvorivý workshop zameraný na rómsky komiks s ilustrátorom a  Radom Repickým.

Komiksy sú určené všetkým vekovým kategóriám. Sú cestou ako prinútiť čitateľa a ľudí, ktorých neláka čítanie kníh a dávajú prednosť inému žánru – filmu, tvoriť a byť literárne zameraným človekom. Komiks otvára široké obzory – núti nás rozmýšľať, čítať, no najmä byť obozretným a vnímať texty spolu s ilustráciami. Ponorte sa do sveta čarov, v ktorom sú písmenká a obrázky kúzelným miestom poznávania literatúry.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk alebo Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

If you want to know more about programmes and projects financed by the Norway Grants in Slovakia, visit www.norwaygrants.sk or Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.