Bzučí aj papier?

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou uskutočnila podujatie Bzučí aj papier? s Katkou Ilkovičovou, ktoré organizuje v rámci projektu LDI 01004  Multifunkčné centrum 4.0  (Miestny rozvoj, odstraňovanie likvidácie a inklúzie Rómov).

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004  Multifunkčné centrum 4.0  ( Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzie Rómov ).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzie Rómov.

S ilustrátorkou Katkou Ilkovičovou sme v utorok 24. 10. 2023 vyrábali včielky s deťmi zo ZŠ Juh vo Vranove nad Topľou. Ilustrátorka Katka Ilkovičová nám predstavila nielen kreatívne tvorenie a nápady, ktoré vieme preniesť na papier, ale aj svoje knihy, ktoré ilustrovala. Každá ručne vyrobená včielka bola nielen originálna, ale aj nápaditá. Niektorá včielka mala na hlave šiltovku, iná korunku. A ak sa pýtate či vie bzučať aj papier, tak v Hornozemplínskej knižnici sme to dokázali. Dnes nám bzučali nielen včielky, ale aj papierové včielky. A pri bzučaní sme neostali, na záver sme si zatancovali aj včelí tanec.