Divadlo KĽUD čítalo všetkým deťom vianočné rozprávky

Divadlo KĽUD čítalo všetkým deťom vianočné rozprávky
9. decembra 2022 kniznica

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pre Vás uskutočnila podujatie Celé Slovensko číta deťom na Mikuláša, ktoré sa realizuje v rámci projektu LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.

Podujatie sa uskutočnilo vo štvrtok 08. decembra 2022 o 11.00 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.

Knižná publikácia Vjanočne Vichodňarske Rozravočki sú prekrásne ilustrované rozprávky plné vtipu, hravosti a vianočnej atmosféry pre deti i vyspelých dospelých napísané vo východoslovenskom dialekte od režiséra, dramatika a autora divadla KĽUD Kladzany Jozefa Jenča. Ak chcete vedieť, ako chutí vianočný perník s „D“ v strede, ako sa cíti vianočný kapor vo vani 24.decembra ráno, ako vyzerajú Vianoce v pekle, prípadne, čo všetko musí prežiť vianočný anjel, keď príde na Zem príliš skoro, tak navštívte 8. decembra Hornozemplínsku knižnicu vo Vranove nad Topľou a budete mať Vianoce hocikedy a hocikde. A poniektorí z nej dokonca naberú múdrosť na celý jeden rok dopredu.

Herci z Divadla KĽUD zahrali vianočné rozprávky pre žiakov ZŠ Bernolákova vo Vranove nad Topľou vo štvrtok 8. decembra 2022 v priestoroch Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou. Ako chutí perník s písmenom D uprostred? Ako chodili vinšovať líška, medveď a vlk počas Vianoc? Všetky tieto zaujímavé rozprávky si vypočuli účastníci workshopu v našom východoslovenskom dialekte. Ďakujeme hercom Divadla KĽUD za príjemné spestrenie blížiacich sa vianočných sviatkov a za možnosť nahliadnuť do divadelného sveta v našom okrese.

#eeagrants

 

 

 

 

 

Instagram