Literárny workshop s Andreou Gregušovou – Veľryba Gréta

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou v rámci projektu Multifunkčné centrum 4.0 uskutočnila podujatia s názvom Týždeň slovenských knižníc od pondelka 04. marca do piatka 8. marca 2024 o 10.00 hod. v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.
Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.
KNIŽNICE PRE VŠETKÝCH – #KnižnicaHornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a projekt Multifunkčné centrum 4.0 sa aj tento rok aktívne zapája už do 25. ročníka celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc, ktorého mottom je: „Každý je iný, spoločne sme silní….“ TSK uskutoční od 4. – 10. marca 2024 pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Týždňom slovenských knižníc štartuje mesiac, ktorý je zameraný na knihy a čítanie.V utorok 5.3.2024 o 10.00 h sme na literárnom workshope privítali detskú spisovateľku Andreu Gregušovú. Tá nás voviedla do podmorského života veľryby Gréty. Zistili sme, že morské zvieratká majú svoju lekárku, ktorá našla príčinu chorôb týchto zvieratiek. Sú to práve odpadky, ktoré ľudia hádžu do mora. Ale šikovné deti zo Súkromnej materskej školy Best friends nursery vedia, že toto nie je správne a moria a zvieratká v nich treba chrániť.