Požičiavanie audiokníh v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou

Naša knižnica v spolupráci s portálom www.palmknihy.cz ponúka svojím registrovaným čitateľom novú službu – požičiavanie audiokníh.

Čitatelia si môžu z pohodlia domova cez online katalóg knižnice vybrať z viac ako 13 000 titulov e-kníh a 400 audiokníh jednoducho si ich požičať do svojho mobilného alebo počítačového zariadenia.

Pravidlá požičiavania audiokníh

Služba Palm audioknihy je spoplatnená.

Za každú audioknihu, ktorú si požičiate, sa na vaše konto automaticky zapíše suma 1,50 €. Poplatok môžete zaplatiť osobne pri návšteve knižnice. Alebo po vyžiadaní na účet.

V prípade, že máte na čitateľskom konte dlh (prekročenie výpožičnej lehoty, …) audioknihu nie je možné požičať.

Vypožičať si môžete maximálne 5 kníh.

Vypožičaná audiokniha sa vám zobrazí v aplikácii Palmknihy v sekcii Moje e-knihy s viditeľným termínom ukončenia platnosti výpožičky.

Výpožičná doba je 31 dní, po uplynutí tohoto času sa audiokniha automaticky vymaže z vášho konta.

Audioknihu nie je možné vrátiť skôr.

Až po uplynutí výpožičnej doby aktuálne stiahnutých audiokníh si budete môcť požičať ďalšie tituly e-kníh.

V prípade, že nie ste naším čitateľom, postupujte podľa nasledujúceho postupu:

Ako sa zapojiť do e Výpožičiek:

1. Zaregistrujte sa v knižnici. Pre každé konto eVýpožičiek, aj pri registrácii v knižnici, je potrebná jedinečná emailová adresa.
    Príklad: V prípade viacerých členov rodiny je potrebné, aby sa každý registroval s vlastnou emailovou adresou.
  2. Stiahnite si elektronickú prihlášku: Prihláška za čitateľa. Vyplnenú prihlášku pošlite na: informacnecentrum@kniznicavranov.sk. Následne dostanete emailom prihlasovacie údaje.
  3. Zaregistrujte sa na portáli https://www.palmknihy.cz (Dôležité: je potrebné mať rovnakú emailovú adresu aj pri registrácii do Palmknihy aj do knižnice)
  4. Stiahnite si aplikáciu s názvom Palmknihy do svojho zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet), ktorá je zdarma k dispozícii na Google Play pre Android alebo na App Store pre iOS.

Ako si vypožičať e-knihu:

Prihláste sa do online katalógu knižnice. Vyhľadajte váš titul, prípadne kliknite na E-Knihy

alebo audioknihy.

Pri vybranej knihe v katalógu zvoľte „Požičať e-knihu“. Po stisnutí tlačidla sa Vám zobrazí oznámenie o úspešnom vypožičaní. Na emailovú adresu Vám príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.