Medzinárodný deň Rómov 2023 – Martina Rusnáková a Milan Krajňák

Posledný deň osláv Medzinárodného dňa Rómov sme zakončili v piatok 14. apríla 2023 sa v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou temperamentnou témou.
Bašaviben alebo zábava, v ktorej sa v tanečnom workshope predstavila lektorka tanca, Ing. Martina Rusnáková, roztancovala všetky deti z MŠ Zámutov stretli. Po zoznámení sa a rozcvičke sa deti už naplno pustili do tanečných kreácií. Ľahšie aj ťažšie tanečné figúry, v rámci ktorých deti ukázali svoj talent a dobrú kondíciu, im išli naozaj výborne.
Piatkový program Sikav ma oda II. – nauč ma to II., sa niesol rezbárskym workshopom rezbára a umelca Milana Krajňáka, ktorý odprezentoval svoju tvorbu a ponúkol možnosť vyskúšať si prácu s drevom. Rezbárstvo je krásne remeslo, ktoré pohladí nielen dušu, ale aj srdce každého človeka. Krásna ručná práca pána Krajňáka zaujala žiakov zo ZŠ Zámutov a SŠI vo Vranove nad Topľou. Srdiečka, drevené sochy a vôňa dreva zdobili vranovskú knižnicu. Ďakujeme za hodnotné slová a vzácny dar, ktorý bude oddnes zdobiť Hornozemplínsku knižnicu vo Vranove nad Topľou.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.