Multifunkčné centrum 4.0 slávnostne otvorilo letné štvrtky v obecnej knižnici Dlhé Klčovo

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou v rámci projektu Multifunkčné centrum 4.0 pripravila podujatia Letné štvrtky.

Leto v Hornozemplínskej knižnici je už tradične venované obľúbeným Letným štvrtkom. Podujatia sú tematicky ladené stretnutia, ktoré sa budú niesť v duchu rozprávok, tvorivých dielní, súťaží, hier a športu.

7. júla 2022 o 10.00 h sme slávnostne otvorili letné štvrtky, ktoré sa uskutočnili v partnerskom centre Multifunkčného centra 4.0 Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou, v Obecnej knižnici Dlhé Klčovo. Leto je v plnom prúde, prázdniny sa začali, čo tak vymyslieť niečo kreatívne? Aj takéto otázky si dnes položili deti a mládež z Dlhého Klčova. Letný výtvarný štvrtok s výtvarníčkou, ilustrátorkou a učiteľkou Mgr. Luciou Kanašovou v znamení farieb, prírody a dobrej nálady sa o 10.00 h stali súčasťou Obecnej knižnice v Dlhom Klčove. Deti a mládež si vyskúšali prácu maliara. Maľovali vlastné obrazy na skutočné plátno. Hlavnou myšlienkou bolo zapojenie fantázie každého dieťaťa – nakresliť prírodu, krajinu voľným okom s použitím rôznych pestrých farieb. Nikto nesmel nakresliť prírodu v jej tradičných farbách, každý mal namaľovať v prírodu vo vymyslených farbách, ktoré sa v bežnej prírode takto nevyskytujú. A tak vznikali modré slniečka, fialové lúky či ružové stromy. Fantázie sa medze nekladú. V dobrej spoločnosti, s umelcami, to išlo ľahko – dokonca nám chlapci spestrili deň rôznymi vtipmi o prírode alebo o škole.

Srdečne Vás pozývame na Letné štvrtky. Príďte si vychutnať leto plné aktivít, ktoré zamestnajú nielen myseľ, ale i telo zo širokej škály podujatí.

Najbližšie sa vidíme:

• 14. 7. 2022 v Komunitnom centre Hencovce na Letnom TVORIVOM štvrtku o 10.00 h
  • 21. 7. 2022 v CVČ Nižný Hrabovec na Letnom HUDOBNOM štvrtku 10.00 h
  • 28. 7. 2022 v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou na Letnom TANEČNOM štvrtku o 10.00 h
  • 4. 8. 2022 v Obecnej knižnici Banské na Letnom LITERÁRNOM štvrtku o 10.00 h
  • 11. 8. 2022 v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou na Letnom DIVADELNOM štvrtku o 10.00 h
  • 18. 8. 2022 v Komunitnom centre Hencovce na Letnom HISTORICKOM štvrtku o 10.00 h
  • 25. 8. 2022 v ZŠ Čaklov na Letnom športovom štvrtku o 10.00 h