Národný týždeň manželstva 2022

Národný týždeň manželstva (NTM) je týždenná iniciatíva na podporu manželstva, ktorá prebieha v týždni osláv sv. Valentína – obľúbeného sviatku spájaného s láskou a partnerskými vzťahmi. Cieľom NTM je propagovať a podporiť manželstvo ako vzácnu hodnotu pre moderného človeka. NTM vytvára priestor, kde si môžeme pripomenúť, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosť, ale vzťah, ktorý by sme mali rozvíjať. 

Prešovský samosprávny kraj a Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou Vás pozývajú na aktivity a podujatia realizované v rámci NTM 2022.

Pre manželské páry, ktoré navštívia Hornozemplínsku knižnicu v rámci NTM sme pripravili Darčekový čitateľský preukaz, ktorý bude platiť celý rok.

Pre priateľov knižnice v rámci sviatku zamilovaných (Sv. Valentín) máme pripravené zaujímavé citáty o láske, ktoré dostanú čitatelia pri návšteve knižnice 14.2.2022.

Kvíz – História manželstva – v online priestore, kde si môže verejnosť otestovať vedomosti z oblasti manželstva počas celého týždňa. Prvý účastník každý deň so správnymi odpoveďami získava knihu.

Utorok 15.2.2022

10.30 h Láska ako trojuholník – online prednáška pre študentov SŠ s šéfredaktorkou portálu Zastolom Mgr. Máriou Kohutiarovou

Streda 16.2.2022

8.00 h Hovorme o láske – beseda pre študentov II. stupňa ZŠ s vpd. o Mgr. Pavlom Boberom

10.00 h Hovorme o láske – beseda s rómskou mládežou s vpd. o Mgr. Pavlom Boberom

10.00 h Darujme srdce – prezentácia 3D tlače a výrobkov

Piatok 18.2.2022

10.00 h Láska je dar – beseda pre študentov II. stupňa ZŠ s Mgr. Marekom Pančišinom – 5 Jazykov lásky

Počas celého mesiaca februára bude v knižnici sprístupnená Výstava rómskych osobností, ktoré svojím životom a prácou sa zaraďujú medzi elitu rómskeho spoločenstva a sú pozitívnym vzorom pre ďalšie generácie.

Loading