Neznáme farby osobností

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Prešovský samosprávny kraj Vás pozývajú na výstavu Neznáme farby osobností v rámci projektu Multifunkčné centrum 4.0.

Výstava Jozefa Feča II. prebieha v priestoroch Hornozemplínskej knižnice vo Vranove nad Topľou počas celého mesiaca február.

Jozef Fečo sa narodil 9. decembra 1993 v Bardejove, žije v obci Kračúnovce v okrese Svidník. Absolvoval Strednú umeleckú školu v Prešove, v odbore dizajn a tvarovanie dreva. Maľbe a kresbe sa aktívne venuje od roku 2011. Jeho prvým dielom bola maľba Ježiša na plátne. V jeho tvorbe prevládajú náboženské motívy, stvárnil osobnosti pop – kultúry. V rómskych novinách Romano nevo lil publikoval štylizované portréty tematicky, súvisiace s obsahom vydaní, medzi nimi aj bývalého prezidenta SR Andreja Kisku, rómskeho kráľa Róberta Botoša. V rámci prioritného projektu Štátnej vedeckej knižnice v Prešove s názvom „Živé knihy (slovo – obraz – zvuk)“, vytvoril 13 portrétov svetových osobností s rómskymi koreňmi. Neskôr sériu rozšíril o ďalších 10 portrétov významných Rómov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Loading