Piatky pre matky – Cesta okolo sveta a čo nás obklopuje

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou v rámci projektu Multifunkčné centrum 4.0 pozýva na podujatie Piatky pre matky, ktoré sa uskutoční 23. januára 2023 o 10.00 hod. v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.
Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.
Piatky pre matky 23. januára 2023 o 10.00 hod. sa uskutočnia s lektorkou, montessori pedagogičkou Mgr. Nikou Kriškovou Jamnickou na tému Cesta okolo sveta a čo nás obklopuje.
Montessori pedagogika je alternatívny smer, ktorý učí deti praktickému životu. Je svetovo uznávanou metodickou sústavou. Skladá sa z filozofie rozvoja dieťaťa a z konkrétnych praktických postupov s pomôckami. Vznikla na základe pozorovaní Márie Montessori o vývine detí v ranom veku. Základné heslo Montessori filozofie znie: „Pomôž mi aby som to dokázal sám.“ Hlavnou myšlienkou inšpiratívnej Marie Montessori bolo, že ak dokážeme výchovou formovať sebavedomé, slobodne uvažujúce a tvorivé deti, vyrastú z nich sebavedomí, slobodne uvažujúci a tvoriví dospelí. Toto všetko sa snažila Maria premietnuť do svojho prístupu k deťom a učenia.