RomLIT 2023 veľkolepo odštartuje 1. dňom

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou v rámci projektu Multifunkčné centrum 4.0  pripravuje II. ročník Rómskeho literárneho festivalu RomLIT, ktorý sa uskutoční v dňoch od 06. júna do 8. júna 2023 o 10.00 hod. v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.

 

Po minuloročnom prvom a úspešnom ročníku Rómskeho literárneho festivalu RomLIT v dňoch od 21. – 23. júna 2022, sme si pre vás pripravili pokračovanie festivalu v podobe druhé ročníka, ktorý sa bude niesť na vlnách literatúry, hudby a rómskej kultúry. V rámci prvého ročníka festivalu sme privítali 28 významných rómskych hostí a počet účastníkov festivalu bol 493. Pevne veríme, že druhý ročník RomLIT-u prinesie veľa užitočných informácií, a bude prínosom pre všetky vekové kategórie zúčastnených nadšencov literatúry a kultúry.
Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pripravuje tri festivalové dni s bohatým literárnym a kultúrnym programom. Nebudú chýbať diskusie so zaujímavými hosťami, autormi, prezentácia diel rómskych autorov, koncerty, workshopy a zaujímavé aktivity.

Postavenie literatúry v rómskom svete 6. júna 2023 o 10.00 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou. Podujatie je venované rómskej literatúre, moderovať bude spisovateľ a redaktor RTVS Roman Goroľ, ktorý sa bude rozprávať o literatúre s hercom Divadla Romathan Košice Jánom Goroľom. Hudobný doprovod dotvorí príjemnú atmosféru besedy pod vedením Ľudovej hudby Štefana Cínu.

Hostí si predstavíme v medailónikoch.

Podujatie Literárne pásmo – Holokaust predstavia žiaci zo SSŠ Biela voda z Kežmarku v utorok 6. júna 2023 o 10.00 h v ZŠ Čaklov.