TEENS DAY 23

16. novembra 2023 pozývame všetkých tínedžerov na podujatie s názvom Teens day.
Teens day je podujatie venované študentom vo veku od 11 – 19 rokov, pri príležitosti 17. novembra – Dňa študentstva. Cieľom podujatia je osloviť mladých ľudí, ktorých chceme inšpirovať, naučiť a predstaviť im osobnosti z rôznych oblastí spoločenského života ako napríklad Ján Galík (spisovateľ), Lenka Pribulová (umelkyňa a výtvarníčka), Júlia Markovičová (dobrovoľníčka z DCPO), Jakub Zitrón Ťapák (stand-up komik). Súčasťou podujatia budú popri hlavnom programe aj regionálni odborníci z prostredia vizáže a stylingu. Pozvanie prijali riaditeľka regionálneho strediska AVON pani Mária Pavúková, kozmetička a vizážistka Zuzana Šimková, kaderníčka Martina Madarová z kaderníckeho salónu Maťka a zdravú stravu nám predstaví Vegnella – vegan bistro a bio obchod.
Program začína o 10.00 h pre žiakov ZŠ Juh, ktorým predstavíme spisovateľa Jána Galíka. Je autorom knižného titulu Kriedou alebo mečom, v ktorom sa zaoberá šikanou, riešením problémov v triede netradičným a zábavným spôsobom. Interaktívna beseda bude zahŕňať aj diskusiu, v ktorej budú študenti spolu so spisovateľom hľadať odpovede na otázky šikany.
Podujatie Teens day zahŕňa veľa oblastí, ktoré chceme študentom a účastníkom priblížiť, z kreatívnej oblasti sme oslovili výtvarníčku Lenku Pribulovú, ktorá bude vyrábať s mládežou vstupné tínedžerské ID karty.
V programe pokračujeme o 14.00 h s Júliou Markovičovou, koordinátorkou pre dobrovoľníkov z Prešovského dobrovoľníckeho centra. Verejnosti predstaví dobrovoľníctvo a formy jeho realizácie. Interaktívna prednáška bude spojená s aktivitami.
O 15.00 h privítame stand-up komika, influencera a moderátora Jakuba „Zitróna“ Ťapáka. Na stretnutí zodpovie otázky z publika a prezradí nám, ako sa stal stand-up komikom. V závere nebude chýbať autogramiáda a fotenie.
Veríme, že prijmete pozvanie na podujatie a spoločne s nami oslávite Deň študentstva ako sa patrí, vzdelávaním, zábavou a využitím možností, ktoré ponúka naša kultúrna inštitúcia. Práve prostredníctvom tohto podujatia chceme ukázať, že knižnica ponúka priestor pre každú vekovú kategóriu, no hlavne pre mládež, ktorej umožníme realizovať sa pri tvorbe podujatí. Členovia mládežníckeho klubu Book Club budú spolumoderovať podujatie.
Štvrtý ročník podujatia Teens day realizuje Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou v spolupráci s OZ Korálky Vranov nad Topľou, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
Tešíme sa na Vás!
Jana Obešterová
Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou