Týždeň mozgu v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou

Týždeň mozgu v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou
12. marca 2021 kniznica
Týždeň mozgu sa vo svete oslavuje od roku 1996. Vo viac ako 60 krajinách sveta sa konajú tisíce vzdelávacích podujatí na oslavu jedného z najdôležitejších ľudských orgánov.
Týždeň mozgu pripadne tento rok na 15.-21.marca 2021. Slovensko sa tento rok zapojí do kampane štrnástykrát. Podobne ako v minulom roku majú Slováci vo všetkých krajoch Slovenska možnosť vypočuť si prednášky o mozgu, zapojiť sa do zaujímavých diskusii a workshopov alebo rôznym spôsobom potrápiť svoje mozgové závity.
Hornozemplínska knižnica a OZ Korálky Vranov sa do tejto aktivity zapájajú po 10krát. Cieľom je upriamiť pozornosť verejnosti na ľudský mozog a jeho činnosť, ale aj upozorniť na možné ochorenia mozgu. Veríme, že táto naša aktivita nájde odozvu u verejnosti a tým prehĺbi povedomie o dôležitosti našej práce v oblasti ochrany, podpory a rozvoja verejného zdravia.
V pondelok 15.3.2021 sme si pre čitateľov a návštevníkov pripravili zábavný kvíz – Je to pravda alebo mýtus?
16.3.2021 Deň ľudovej rozprávky – Dramatizovaná rozprávka pre deti a mládež, ktoré priblíži jeho život, dielo a známu rozprávku. Tvorba pracovných listov na trénovanie pamäti pre deti.
17.3.2021 Trénujme spoločne – Kognitívny tréning pre seniorov
18.3.2021 Kreatívne aktivity v makerspace -Tvorba jarných inspirácií
19.3.2021 Mozog hravo i dravo – Cvičenia na trénovanie mozgu pre každého.
Podujatia budeme realizovať v online priestore. Budeme o nich informovať na našej webovej stránke www.kniznicavranov.sk a na sociálnych sieťach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 Komentáov

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

Instagram