Makerspace očami detí

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou uskutočnila podujatie s názvom Makerspace, ktoré sa realizuje v rámci projektu LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.

Podujatie sa uskutočnilo v piatok 14. októbra 2022 o 11.00 h v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou. Makerspace si prišlo pozrieť 16 detí zo ZŠ Kamenná Poruba, ktorým sa svet techniky veľmi páčil. Tvorba a práca šijacieho stroja, vyšívacieho stroja či 3D tlačiareň môžete aj vy navštíviť v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou na oddelení špeciálnych služieb a čitárne. Deti si mohli pozrieť časopisy, ktoré sa nachádzajú na tomto oddelení, ale aj zvukové knihy či samotné audio knihy. 3D výrobky a práca na 3D tlačiarni zaujala najmä zvedavé chlapčenské tváre, ktorým sa páčila samotná výroba tlačiarne. Dnešná moderná doba si vyžaduje moderné nástroje a pomôcky, ktoré uľahčia každodennú prácu. Pevne veríme, že svet vedy a techniky zaujal všetkých zúčastnených. Svet Makerspace je vám otvorený, stačí ho len prísť navštíviť.

Makerspace je spoločné pracovisko pre výrobu, objav a použitie rôznych zariadení od technických po netechnické, napr. šitie na šijacom stroji, práca – tlač na 3D tlačiarni, na workshopoch sa rozvíja 3D modelovanie, tvorivosť, fantázia a zručnosť, aktivita na zmiešanie rómskych a nerómskych komunít.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk alebo Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.

If you want to know more about programmes and projects financed by the Norway Grants in Slovakia, visit www.norwaygrants.sk or Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.