Zachráňme planétu s Divadlom Babadlom

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou pre Vás uskutočnila podujatie Zachráňme planétu – divadelný workshop Ramayana Divadla Babadlo projektu Multifunkčné centrum 4.0, ktoré sa realizuje v rámci projektu LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).

Vo štvrtok 9. mája 2024 o 10.00 h sme v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou privítali na divadelnom workshope Babadlo – bábkové divadlo pre deti a dospelých s predstavením Ramayana. Tisíce rokov dozadu sa zjavila legenda – princ Rám, ktorý bol zosobnením múdrosti, odvahy, spravodlivosti a bol stvorený pre kráľovský trón. Zlý kráľ Ravan však uniesol jeho milovanú bytosť – princeznú Situ. Na ceste za záchranou svojej lásky, podstúpil Ram cestu plnú dobrodružstiev, nadprirodzených skutkov, pri ktorých si našiel nových priateľov a spolu s nimi porazil nepriateľského kráľa. A tak vo vzdialenej Indii, prastarej zemi, odvaha a dobrota Ramovho srdca, zvíťazila nad temnými silami.

Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou získala grant na projekt LDI 01004 Multifunkčné centrum 4.0 (Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov).
Projekt je podporený z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v rámci programu „LDI – Miestny rozvoj, odstraňovanie chudoby a inklúzia Rómov.

Ak sa chcete dozvedieť viac o programoch a projektoch financovaných z Nórskych grantov na Slovensku, navštívte stránku www.norwaygrants.sk alebo Facebook Granty EHP a Nórska na Slovensku.